Dermaroller Nedir ? Dermaroller Nasıl Kullanılır ?

4

Cilt bakımında en son trendlerden biri dermarollerlar. Kusursuz bir cilt arayışında olanlar, yaşlanma etkileri, cilt lekeleriyle savaşanlar için önereceğimiz kullanışı çok kolay bir ürün. Bu yazıda Dermaroller nedir, Dermaroller nasıl kullanılır, Dermaroller cilde etkileri nelerdir gibi soruların cevabını bulacaksınız ve bu güzel cilt bakım ürününü keşfettikten sonra mutlaka edinmek isteyeceksiniz.

Dermaroller Nedir ?

Dermaroller üzerinde çok sayıda iğneciklerin bulunduğu dönen bir mekanizma. Elde taşınması, tutuşu gayet kolay.“Skinroller”, “mesoroller” veya microneedling” da deniyor. İğne dendiğinde öyle kocaman ya da acı veren, kanatan bir şeyler canlanmasın gözünüzde, mikro iğnecikler taşıyor, silindir üzerinde çokça bu iğneciklerden var. Ve belli açılarda ve belli sayıda iğne ile cilde uygulanıyor.

Dermarollerın uygulama alanı çok geniş olmasına karşın genellikle yüz bölgesi için uygulanıyor. Yüz bölgesi, saç, göz altı ve vücutta güvenle kullanılabilir. Dermarollerlar yüzdeki yaşlılık etkileri, cilt lekeleri, güneş yanıkları, saç dökülmesi, selülit ve vücut çatlakları üzerinde başarılı uygulamalar sağlıyor. Ciltte açılan mikro delikler bölgede iyileşmesi gereken yere yara sinyali veriyor ve burada kolajen, elastin ve hyaluronik asit yapımı tetikleniyor. Böylelikle uygulanan bölgede cilt sağlığına ve gençliğe kavuşuyor. Kolajen ve elastin cilt yaşlanması ile doğrudan ilgilidir. 25 yaşından sonra %1 oranında kolajen üretimi yavaşlıyor. Yani yaşlanma başlıyor.

Dermaroller Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

Dermaroller seçimi önemli bir nokta. Dermarollerın daha uzun ömürlü ve uygulamanın daha kaliteli olması için titanyum- altın alaşımı olmasına dikkat etmelisiniz. İğnelerinin simetrik olması ve yapımında yapıştırıcı kullanılmaması dikkat etmeniz gereken diğer husus. 0.25 mm veya 0.5 mm lik iğneler evde uygulamak için uygundur. 1.5 mm ve üzeri iğneli dermarollerlar uzmanlar tarafından uygulanmalıdır.

 • 0,25 mm: Hücre Yenileme, Krem Emilimi.
 • 0,5 mm: Çok Hafif Kırışıklık, Çok Hafif Çizgiler, Hücre Yenileme, Anti-Aging, Krem Emilimi.
 • 0,75 mm: Hafif Kırışıklık – Çizgiler, Yüz ve Boyun Bölgesi, Anti-Aging, Hücre Yenileme, Krem Emilimi.
 • 1 mm:  Cilt Lekeleri, Hafif Akne İzleri – Kırışıklık – Çizgiler, Hücre Yenileme, Krem Emilimi, Boyun ve Dekolte Bölgesi Anti-Aging.
 • 1,5 mm: Cilt Lekeleri, Akne İzleri – Kırışıklık – Çizgiler, Hücre Yenileme, Krem Emilimi, Boyun ve Dekolte Bölgesi Anti-Aging.
 • 2 mm: Yoğun Selülitli Cilt, Derin Çatlak, Yara İzi, Hücre Yenileme (Vücut), Krem Emilimi (Vücut).
 • 2,5 mm: Çok Yoğun Selülit, Derin Çatlak, Yara -Yanık İzi, Çizgiler (Vücut), Hücre Yenileme (Vücut), Krem Emilimi (Vücut).

Dermaroller Nasıl Uygulanır ?

Dermaroller uygularken hangi bölgede uygulama yapacağınız ve bölgeye uygun milimetrede iğneler seçmeniz çok önemlidir. Düşük mm’li dermaroller evde uygulamaya olanak sağlıyor fakat burada çok dikkatli olmalısınız. Çünkü hijyen için ekstra çaba sarfetmeniz gerekecek. Öncelikle cildinizi temizlemelisiniz tabi ki günlük cilt temizliğinden biraz daha özen isteyen bir uygulama. Derinlemesine bir cilt temizliğinin ardından dermaroller da özenle temizlenmiş olmalı, bunun için özel dezenfektan solüsyonlar var. Bu solüsyonları kullanmanızı öneririz, dezenfektanları kullanma talimatına uygun olarak kullanmalısınız. Sonrasında dermarollerı hiç bir zeminle temas ettirmemeye özen göstermelisiniz. Dermarollerı temizlerken cilt temizleyici ürünler, sirke gibi iğnelerini aşındıracak ürünler kullanmayın.

Dermarollerı cildinize 90 derecelik açıyla yani dik olarak uygulamalısınız. Bu açı cilde daha fazla baskı yaparak daha çok uyarılmasını sağlar. Dermarollerlar cildi uyararak uyguladığınız bölgedeki hücreleri yenileyecek. 28 ila 45 günde ölü hücrelerden arınan cilt bu işlem sayesinde ölü hücrelerden arınır. Mikro iğnelerin gönderdiği uyarıcı etki sayesinde lif üretimi artar, cilt aydınlanır ve gerilir.

Bu uygulama genel olarak dermaroller kullanımıdır, her cilt tipi ve ihtiyacına göre dermaroller çeşidi ve kullanımı farklılık gösterecektir. Dermoven.com dermarollerı kullanım aşamasında güzellik uzmanı ve estetisyenler tarafından gerekli bilgiyi sunuyor, Dermaroller ve kullanılması gereken ürünler hakkında doğru bilgiyi veriyorlar. Kalite ve güvenilirlik açısından Dermoven.com‘i tercih edebilirsiniz. Kapıda ödeme ve online olarak güvenle ödeme yapabilirsiniz.

dermaroller nedir

Kimler Dermaroller Kullanmamalı ?

Diyabet ve hipertansiyon hastaları, mantar, egzema hastalıkları bulunanlar, kemoterapi,radyoterapi görenler, açık yarası olanlar kullanmamalıdır. Aynı zamanda enfeksiyonlu, akneli ciltler, siğilli bölge, ve epilasyon uygulamaları yapılıyorsa kullanılmamalıdır. Doğum kontrol hapı kullanıyor, gebe veya emziriyorsanız dermaroller kullanmamalısınız.

Dermaroller Ne Sıklıkla Uygulanmalı ?

Dermarollerların bir kür halinde uygulanması öneriliyor. Bunun için güzellik uzmanlarından bilgi almanızı tavsiye ederiz. Haftada bir seans olarak 4 kez uygulayabilirsiniz. Daha sonra 15 gün ara vermeniz ve 5. seansı yapmanızın ardından 15 gün daha ara vermeniz önerilebilir. Fakat dediğimiz gibi bunun için bir uzmana danışmanız en doğrusudur.

Dermaroller İle Birlikte Hangi Ürünler Kullanılabilir ?

Uygulamanın hemen ardından ve süreç boyunca güneş koruyucular mutlaka kullanılmalıdır. Hatta uygulamadan sonra birkaç gün güneşden kaçınmanız daha iyi olacaktır. Kullanacağınız güneş koruyucuları yüksek koruma faktörü içermelidir. Uygulama bölgesine göre vitamin içerikli ampuller, cilt bakım serumları, saç serumları kullanılabilir. Dermarollerın etkisini arttırmak için mezoterapi yada vitaminle destekleyici bir uygulama yapabilirsiniz. Tüm bunlar yaşınıza, cildinizin durumuna, gidermek istediğiniz sorununuza göre değişmektedir. Kullandığınız ürünlerin tahriş edici özelliği olmamasına dikkat etmelisiniz. Unutmayın ki bu işlemlerin asıl hedefi kullanılan ürünün verimini arttırmaktır. Dermarollerın ardından kullanılan ürünün etkisi % 200 oranında artar. Bu yüzden kullandığınız ürünlerin içeriği ve kalitesi de oldukça önemlidir.

Göz Altı Ve Çevresinde Dermaroller Kullanımı

Göz altlarında yaşa, genetik ve çevresel faktörler sebebiyle morluk, cansız bir görünüm, göz altı torbaları ve kırışıklık sorunları ile karşılaşılır. Dermarollerlar yapıları gereği göz altlarına uygun hareket kabiliyetine sahiptir. Uygulaması gayet basit. Göz altlarına yaklaşık 2 dakika boyunca dik, düz ve oblik olarak 20-25 kez geçilir. Sonrasında göz altı sorununuza uygun olarak seçtiğiniz ampul ya da kremleri uyguluyorsunuz. Bu uygulama ile gözle görülür etkiyi 3 uygulama içerisinde fark edersiniz. Göz altı morlukları nasıl geçer ? sorusunu yanıtladığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Dermarollerın Saçta Kullanımı

Özellikle saç dökülmesi sorununda kullanılır. Erkeklerde ve kadınlarda kullanıma uygundur. Uzun saçlı kadınların tüm deriye evde uygulaması biraz zor olabilir. Fakat özenli bir kullanımla özellikle erkek tipi döküme denilen dökülme tipinde saçlarınıza uyguladığınız verimi kat kat arttıracaktır. Dermarollerın saçta kullanımı saç derisini uyararak ve buradaki kan dolaşımını hızlandırarak oluşur ilk etapta. Yukarıda bahsettiğimiz prensiple uygulanılan bölgede hücre yenilenmesini hızlı bir şekilde sağlar. Normal şartlarda tek başına uyguladığınız maske, serum gibi ürünlerin yalnızca yüzde 3 lük bir kısmını deri altına gönderebiliyorken dermaroller sayesinde bu oranı yüzde 95 oranında arttırabilirsiniz.

Saç için dermaroller seçimi yaparken 0.50 mm veya 0.75 mm lik dermarolerları seçmelisiniz. Bu seçenekler saç derisinin kalınlığı göz önüne alınarak seçilmelidir. İğne sayısı ise 200 olmalıdır. Her mevsimde uygulayabileceğiniz bu bakımın hiçbir yan etkisi bulunmuyor. Yaklaşık olarak 5-6 seans sonunda saçlarınızın daha canlı ve gür olduğunu, yeni saçların oluşumunu göreceksiniz.

dermaroller selülit

Selülit İçin Dermaroller Kullanımı

Selülit bizim yaşam kalitemizi ortaya koyan bir sorun. Elbette bazı genetik faktörlerin önemli olduğu durumlar var. Selülitten kurtulmak ya da selülitin oluşmamasını istiyorsak düzenli uyumalı, dengeli beslenmeli, günde en az 2 ila 3 litre su içmelisiniz. Ve bunların yanında mutlaka olmazsa olmaz düzenli egzersiz yapmalı, en azından hareketli olmalısınız. Eğer kişide bir kez selülit oluşmuşsa tekrarlamaya mutlaka meyillidir ve genellikle tekrarlar. Yukarıda sıraladığımız faktörleri hayatınıza uygularsanız selülit sizin için bir sorun haline gelmez.

Peki nasıl kurtulacağız selülitlerden. Selülit tedavisinde düzenli uygulamalar çok önemlidir, her ne yapıyorsanız bunu düzenli periyotlarla yapmalısınız. Aksi taktirde asla başarılı bir sonuç elde edemezsiniz. Dermaroller seçiminizden bahsedelim; 192, 200, 540, 1080 iğne olarak çeşitleri mümkün. Bu dermarollerların avantajı daha çok iğne ile daha çok alanda yeni hücre oluşumuna yardımcı olması ve kullanılan ürünün daha derine nüfuz etmesini sağlamaktır. Özellikle selülit ve çatlak gibi sorunlarda derinin alt katmanlarına inmek büyük önem taşır. Dermaroller mm’leri sorununuza göre seçilmelidir.

 • 1,5 mm: Hafif Selülit.
 • 2 mm: Belirgin selülit.
 • 2,5 mm:  Çok belirgin selülit.

Sorununuza uygun olarak seçtiğiniz dermarollerı 4-5 dakika kadar sorunlu bölgelere dik, yatay olarak uyguluyorsunuz. Daha sonra genellikle tavsiye edilen ampuller veya serumlar olur, seçtiğiniz ürünü sürüp ardından tekrar uygulama bölgesinin üzerinden geçiyorsunuz. Bu kullanılan ürünün dermaroller sayesinde cildin alt tabakalarına kadar nüfuz etmesini sağlar. İşlem sonrasında güneşe çıkmamanız tavsiye edilir. İşlem sonrasında değil öncesinde duş almanız, temiz cilde uygulama yapmanız tavsiye ediliyor.

Bu işlemlerin kalıcılığı tamamiyle kişinin yaşam standartlarına bağlıdır. Dermaroller ile yaptığınız selülit veya çatlak tedavisi sonrası -genelde kür şeklinde yapıldığından- günlük olarak kullandığınız krem veya serumları kullanmaya devam ediniz.

Dermaroller İle Birlikte Hangi Ürünler Kullanılmalı ?

Dermaroller uygulaması sonrasında iyileşme süreci hızlanır. Uygulama bölgesine rahatlatıcı kremler uygulanabilir. 15 dakika kadar soğuk kompres uygulanabilir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi ciltte oluşan kızarıklık beklenilen ve normal karşılanması gereken bir durumdur. Uygulama öncesinde 2 hafta kadar güneşten korunmalı, bronzlaşmadan uzak durulmalı.  Uygulama süresinde ve sonrasında da aynı şekilde güneşten korunmalıdır.

Dermaroller ile cildimizi ürün emilimine hazırladığımıza göre hangi serum ve ürünleri kullanmanız gerektiği konusunda yardımcı olmaya çalışalım.

Leke İçin Dermaroller Ampul

JANSSEN Melafadin Fluid Ampul

Koyu cilt lekelerini aydınlatmaya, cildin rengini ve yapısını dengelemeye yardımcı olur. Her cilt tipine ve günlük kullanıma uygundur. Lipoamino acid ve bitki özü Sorr sayesinde antiosidan etkiye sahip, eşit, ışıltılı ve parlayan cilde teşvik eder.

Aktif İçerikler; Uzun Zincir Hyaluronik Asit, Lipoamino Asit, Vitamin C Postat, Bitki Özü Sorr 

Aqua (Water), Propylene Glycol, Glycerin, Pentylene Glycol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Undecylenoyl Phenylalanine, Butylene Glycol, Sigesbeckia Orientalis Extract, Rabdosia Rubescens Extract, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Trideceth-9, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Tromethamine, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Parfum, Hexyl Cinnamal, Phenoxyethanol.

JANSSEN Contour Fluid Ampul

Konsantre peptit içeriği ile elastin hücrelerini uyararak ciltte hızla sıkılaşma, cilt kontüründe düzelme ve cilt tonu dengesizliklerini gidermeye yardımcı olur. Her cilt tipine ve günlük kullanıma uygundur. İçeriği sayesinde fibroblastlarda elastin sentezini teşvik ederek bağ dokusunun yapısını güçlendirir ve yüz kontürünü toparlar. Ciltte keratine yapışır ve mükemmel su bağlama özellikleriyle cildi nemlendirir.Cilde homojen bir renk dengesi verir ve parlak, canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Aktif İçerikler; ESP, Sorr Bitki Özütü Bileşimi, Saccharide Isomerate, Hyaluronik Asid

Botoks Etkisi İçin Ampul

JANSSEN Anti-Wrinkle Booster Ampul

Özel Diş Otu sayesinde Botoxa alternatif cilt kaslarının yeni kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cilt yaşlanması kaynaklı tüm çizgilerin yüksek oranda açılmasına yardımcı olur. Her cilt tipine ve günlük kullanıma uygundur. İçeriği sayesinde cildi yüksek oranda nemlendirir, cilt kaslarının kasılmasına yardımcı olur, cildin canlanmasına ve aydınlanmasına yardımcı olur. 3D Ekspress Kompleksi sayesinde cildi alttan doldurur ve botoks etkisi yaratır.

Aktif İçerikler; Uzun- Zincir Hyaluronik Asit, Diş  Otu, Su Yosunu, 3D Ekspress Komleks

Aqua (Water), Butylene Glycol, Glycerin, Pentylene Glycol, Alcohol, Glycerin, Saccharide Isomerate, Pullulan, Hydrolyzed Manihot Esculenta Tuber Extract, Acmella Oleracea Extract, Sodium Hyaluronate, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Trideceth-9, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Levulinate, Levulinic Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Citrate, Sodium Hydroxide, Parfum, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate.

Kök Hücre İçeren Ampul

JANSSEN Stem Cell Fluid Ampul

Cilt hücrelerinin güçlendirilmesini ve yenilenmesini, hücrelerin yaşam döngüsünün uzatılmasını destekler. Aynı zamanda yenilenme ihtiyacı olan cildin nem tutma bariyerinin güçlendirilmesine, olgun cildin yenilenme sürecinin uyarılmasına, cildin esnekliğinin arttırılmasına, kırışıklık ve çizgilerin açılmasına yardımcı olur. Her cilt tipine ve günlük kullanıma uygundur.

Aktif İçerikler; Kısa- Zincir Hyaluronik Asit, Uzun-Zincir Hyaluronik Asit, Elma Kök Hücre Ekstresi

Aqua (Water), Butylene Glycol, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Xanthan Gum, Hydroxyethylcellulose, Malus Domestica  Fruit Cell Culture Extract, Sodium Hyaluronate, Lecithin, Sodium Levulinate, Levulinic Acid, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Parfum, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Methyl Benzoate CI 19 140

Göz Çevresi İçin Dermaroller Ampul

JANSSEN Eye Flash Fluid Ampul

Göz çevresinde yaşanan kuruluk, kırışıklık ve morlukların giderilmesinde yüksek oranda yardımcınız olacaktır. Her cilt tipine ve günlük kullanıma uygundur. Dermaroller, dermapen, lazer, kozmetik mezo gibi cihazlarla birlikte kullanılabileceği gibi günlük kulllanım için de uygundur. Günlük kullanımda; temizlenmiş cildinize nemli parmak uçlarınızla nazikçe tamponlayarak uygulama yapılabilir. Etkili olabilmesi için gün aşırı 7-10 adetlik kürler halinde kullanılması önerilir. İçeriğindeki bileşenler sayesinde cildinizi nemlendirip çizgilerden, halkalanmalardan, kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Aktif İçerikler: Peptit Bileşenleri, Hint Yağı, Hyalüronik Asit.

Aqua (Water), Butylene Glycol, Glycerin, Pentylene Glycol, Xanthan Gum, Sodium Hyaluronate, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tripeptide-7, Carbomer, Coco-Glucoside, Trideceth-9, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Benzoate, Sodium Lactate, CI 16 035

Göz çevresi için dermaroller seçerken 0.25 mm veya 0.5 mm lik dermaroller seçilebilir. Daha yüksek mm’ler göz çevresine zarar verebileceği için tercih edilmemelidir. 

Akne İçin Dermaroller Ampul

Cildin ürettiği fazla yağın kontrol edilmesine yardımcı olur. Siyah noktaların ve aknelerin ciltten arınmasını destekler. Günlük kullanım için uygundur. Ölü hücrelerin atılmasını sağlar, siyah nokta oluşumunu engeller, nem vererek yanık, yara gibi durumlarda yatıştırma sağlar. Kırmızı yosun sayesinde akne ve sivilce tedavisini desteklerken kırışıklık sorunuda destek sağlar.

Aktif İçerikler; Salisik Asit, Aloe Vera, Kırmızı Yosun, Kısa- Uzun Hyalüronik Asit

Aqua (Water), Butylene Glycol, Oleanolic Acid, Nordihydroguaiaretic Acid, Aloe Barbadensis Extract, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Glucose, Chondrus Crispus Extract, Salicylic Acid, Xanthan Gum, Carbomer, PEG-40 Hyadrogenated Castor Oil, PEG-60 Almond Glycerides, Sodium Metabisulfite,Tetrasodium Iminodisuccinate, Capryyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide, parfum, Limonene, Linalool, Geraniol, Citronellol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, CI 19 140, CI 42 090.

Saç İçin Dermaroller Serumu

Dökülme Karşıtı Artego Rescue Flakon Saç Serumu

Aşırı şekilde zayıf, yoğunluğu azalmış seyrek bölgelere bakım yapar. İçeriğindeki Trikojen Komplex sayesinde saçın zayıf bölgelerini harekete geçirerek saçın güçlenmesini, uzamasını sağlar. Saçı koruyucu bir film tabakası ile sarar, saçınızın güçlenip büyümesine yardımcı olur.

Aktif İçerikler; Trikojen, Gingseng, Arginin, Soya Protein, Çinko, Kalsiyum, Glucosamin, Biotin.

Saç için dermaroller seçerken; 0.5 mm, 0.75 mm, 1 mm dermaroller tercih edebilirsiniz. Daha yüksek mm’ler saç derisine zarar verebileceğinden seçenekler bölümüne bulunmamaktadır.

Artego Dream K Likit Keratin Dermaroller Serum 

Saçlarınız sönük, zayıf, cansız ve dökülüyorsa dermaroller uygulaması ardından bu serumu kullanabilirsiniz. Likit keratin saçınızda kolayca emilir. İçeriği sayesinde saçınız hacim ve parlaklık kazanır. UV filtresi sayesinde saçı zararlı ışınlara karşı korur ve saçınızın yeniden yapılanmasını sağlar. Uygulama metodu olarak güzellik uzmanına danışabilirsiniz.

Aktif İçerikler;Sericina, İpek Proteinleri, Hidrolize Keratin, Jojoba Yağı, Avakado Yağı.

Selülit Karşıtı Dermaroller Krem

Organique Dermo Expert Selülit Kremi

Ciltteki selülit problemlerinin çözümüne yönelik özel olarak formüle edilmiş aktif ve uyarıcı eko formüllü bir vücut kremidir. Özenle seçilmiş birbiri ile sinerjitik aktif içerikler ciltteki selülit problemlerini giderirken aynı zamanda cildin bakımını da yapar.

Selülit için dermaroller seçerken 1.5 mm, 2 mm, 2.5 mm, dermaroller seçilebilir.

Aktif İçerikler; Susam Yağı, Badem Yağı, Avokado Yağı, Shea Yağı , Zeytin Yağı, Karakafes Otu(Comfrey) Ekstratı,  Gotu Kola (Centella Asiatica) Ekstartı,  Kafein, Kırmızı Çay Ekstratı , Zencefil Ekstratı,  Hyaluronik Asit, E Vitamini , Bitkisel Gliserin.

Aqua, Glycerin, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Coco-Caprylate.Caprate, Isoamyl Cocoate, Butyrospermum Parkii Butter, Prunus Amygdalus (Sweet Almond) Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Caffeine, Parfum, Symphytum Officinale Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Zingiber Officinale Root Extract, Centella Asiatica Extract, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Sodium Hyaluronate, Carrageenan, Benzyl Alcohol, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hyaluronic Acid, Dehydroacetic Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate.

Çatlak Karşıtı Dermaroller Kremi

Organique Dermo Expert Çatlak Kremi

Hassas ciltlerin güvenle kullanabileceği eko formüllü özel bir vücut kremidir. İçeriği cilt yüzeyinde çatlak oluşumunu engellemeye ve yeni oluşmuş çatlakların görünümünü düzeltmeye yardımcıdır. Cildin elastikiyetini artırırken aynı zamanda yumuşatır ve bakım yapar.

Aktif İçerikler: Badem Yağı, Avokado Yağı, Makademya Yağı ,Zeytin Yağı, Karakafes Otu (Comfrey) Ekstratı, Gotu Kola (Centella Asiatica) Ekstartı, Hyaluronik Asit, E Vitamini ,Bitkisel Gliserin.

Aqua, Isoprpyl Palmitate, Glycerin, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Prunus Amygdalus (Sweet Almond) Oil, Persea Gratissima (Avocada) Oil, Polyglyceryl-3 Dicitrate/Stearate, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Parfum, Symphytum Officinale Leaf Extract, Olea Europaea Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Betaine, Xanthan Gum, Sodium Hyaluronate, Benzyl Alcohol, Hydroxyacetophenone, Tocopherol, Benzoic Acid, Hyaluronic Acid, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Dehydroacetic Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Hydroxide.

Scar Esthetique Çatlak Kremi

Her renk, tip ve yaştaki ciltte oluşan cerrahi yara izleri, travma ve yaralanma kaynaklı yara izleri, çatlaklar, lazer ile cilt soyma sonucu oluşan izler, akne gibi kahverengi yaşlanma izleri ile yanık, keloid ve hipertrofik izlerin, boyut, yükseklik, renk ve kalınlığını azaltmaya ve görünümünü iyileştirmeye yardımcı olan, iz tedavisi için geliştirilmiş en etkin 10 anti-oksidan, 2 polipeptid, silikon ve doğal bitki özleri dahil toplam 23 aktif bileşen içeren, aynı zamanda silikon, krem ve anti-oksidanın bir üründe birleştiği piyasadaki tek topikal (haricen sürülerek) yara izi tedavi kremidir.

İçeriği; Palmitaly Tetrapeptide-7, Palmitaly Oligapeptide, Dinethicane, Ascorbly Palmitate, Terinly Palmitate, Pycnogenal, Glucosamiine, Algae Extract, Seaweed Extract, Copper Gluconate, Chitonsan, Calendula, Onion Extract, Co-Enzyme Q10, Arnica, Saccharomyces Lysate, Beta Carotene, Hyaluronic Acid, Shea Butter, Allantoin, Bisabolol, Squalene.

Çatlaklar için dermaroller seçerken 1 mm, 1.5 mm, 2 mm, 2.5 mm’lik dermaroller seçilebilir.

4 YORUMLAR

 1. Dermarollerı akne lekeleri için kullandım ve gerçekten destekleyici ürünlerle birlikte kullanıldığında işe yarıyor. Ama beni asıl şaşırtan vücudumdaki çatlakları iyileştirmesi oldu. Kullanılan serumların derinin alt katmanlarına nüfuz etmesini sağlıyor. Şimdi anlıyorum ki önceden kullandığımız pahalı çatlak serumları deri altına ulaşamadığından işe yaramıyormuş.

 2. Bu yazıya denk geldikten sonra kullanmaya karar verdim Dermoven den aldım ürün elime çok hızlı ulaştı hemde her soruma sabırla cevap verdiler yapmam gerekenleri anlattılar lekelerim vardı benimde o yüzden kullandım 3 haftadır düzenli kullanıyorum janssen ampülle birlikte fark gözle görülüyor❤️ Çok teşekkür ederim Dermoven.com’a ve Paperjm’e🙏🏻

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen isminizi buraya yazınız