Karma Ciltler İçin Fondöten Tavsiyeleri

5
Karma Ciltler İçin Fondöten Tavsiyeleri

Makyaj yapmanın bir çok püf noktası var. Makyaj hileleri, cilt tipinize göre makyaj malzemeleri, cilt sorunlarınıza göre her geçen gün yenilenen ürünler var. Öncelik cilt tipinize göre ürün seçmekte yani cildinizin ihtiyacı olan ürünleri tercih etmekte. Sizden gelen istekler üzerine karma ciltler için fondöten tavsiyeleri yazısını derledik. Herkes farklı cilt tipine sahip olduğu gibi ayni cilt tipine sahip olan insanların farklı cilt kusurları olabiliyor. Bu yazıda karma ciltler için fondöten tavsiyeleri verirken aynı zamanda karma ciltlerin uygulamasında fayda gördüğümüz püf noktaları da paylaşacağız.

Karma Cilt Nasıl Anlaşılır ?

Karma ciltler için fondöten tavsiyelerine geçmeden önce cilt tipinizi doğru biliyor musunuz ? emin olalım. Doğru cilt bakımı ve doğru makyajı yapabilmek, doğru bakım ürünlerini seçebilmek cilt tipimizi biliyor olmamızdan geçiyor. Bu doğru bilgiler cildimizin daha sağlıklı ve daha güzel görünmesini sağlayan etkenlerdir. Cilt tipinizi eczanelerden veya güzellik merkezlerinden öğreneceğiniz gibi aşağıda paylaşacağımız maddelere katılıyorsanız karma cilt tipiniz var demektir. Karma cilt tipiniz varsa ;

  • Karma cilt tipiniz varsa T bölgesi dediğimiz alın, burun ve çene daha yağlıdır.
  • T bölgesinin yağlı olmasına karşın göz kenarları kurudur. Bu bölgede kırışıklıklar görülür.
  • T bölgesi sivilcelenmeye meğillidir. Bu bölgedeki gözenekler daha açık olabilir.

Karma cilt tipi en sık karşılaşılan cilt tipidir. Karma cilt tipi hem kuru hem yağlı cildin bir yüzde birleşmesi gibidir.  Kuru cilt tipleri için fondöten tavsiyeleri yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Karma cilt tipine sahip kişiler diğer cilt tipleriyle karşılaştırdığımızda daha kişisel bir cilt bakımı rutini tercih etmelidirler. Karma ciltler için fondöten tavsiyelerinden önce fondöten ile alakalı bilgiler içeren fondöten dosyası yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Karma ciltler için fondöten tavsilerinde bulunmadan önce fondötenin cildinizde kusursuz durması için karma ciltlerin nasıl cilt bakımı yapması gerektiğinden bahsedelim.

Karma Cilt Bakımı Nasıl Olmalı ?

Karma cilt tipi bakımı zor demek istemiyoruz ama biraz daha zahmet ve özen isteyen bir cilt tipi. Karma ciltler için fondöten önerilerimizi yapacağız birazdan yazımızı okumaya devam edin. Kusursuz bir cilt görünümü elde edebilmek, karma ciltler için fondöteni uyguladıktan sonra cildinizde kusursuz durmasını istiyorsanız cilt bakımına özen göstermelisiniz.

Karma ciltler öncelikle cildinize uygun yani karma ciltler için yüz yıkama jellerini kullanmalısınız. Karma ciltlere önerimiz iki ürün tercih etmeleri çünkü T bölgesi yağlanırken yanaklarımız  ve göz çevresi kurudur. Cildimizin çabuk yaşlanmasını istemeyiz. T bölgesine yeşilçaydan yaptığınız tonikle yağlanmayı azaltabilirsiniz. Yeşilçaylı tonik ve maske tariflerine buradan ulaşabilirsiniz.

Cildinizi her zaman temiz tutmak önemli evet ama nemlendirmekte öyle. Açıkçası biz kendi tecrübelerimizden yola çıkarak T bölgesine nemlendirici uygulamak taraftarı değiliz. Şayet uygulamak isterseniz yağlı ciltlere uygun bir ürün kullanmanızı tavsiye ederiz. Şimdi karma ciltler için fondöten tavsiyelerimizi sıralayabiliriz.

karma ciltler için fondöten tavsiyeleri

Karma Ciltler İçin Fondöten Revlon Colorstay

Karma ciltler için fondöten tavsiyelerinde ilk sırayı Revlon Colorstay’e veriyoruz. Bu fondöteni bir çok blogda ve kullanıcı yorumlarında görmüşsünüzdür. Türkiye’ye gelene kadar ve geldikten sonra yapılan yorumlarla en çok merak edilen ürünler arasında. Günlük kullanım için karma ciltler için fondöten tavsiyesini bu fondötenden yana yapabiliriz. Ürünün karma-yağlı ve kuru-normal olmak üzere iki çeşidi var. Kalıcılığı çok iyi denebilir. Karma ciltlerin bir sorunu olan T bölgesi yağlanmasında pudra desteği almadan kullanabileceğiniz mat bitişli bir fondöten. Topaklanma, çizgilere dolma gibi bir sorun yaşatmıyor. Çiller ve koyu lekeler için kapatıcılığının iyi olduğunu söyleyebiliriz. Islak süngerle uygulamanızı tavsiye ettiğimiz karma ciltler için fondötenlerden.

Karma Ciltler İçin Fondöten Tavsiyeleri

Karma Ciltler İçin Fondöten L’oreal True Match

L’oreal True Match karma ciltler için fondöten kategorisinde değerlendirsekte kullanıcıların pek olumlu yorumlar bıraktığı bir fondöten değil. SPF 17 özelliği taşıyor. Uygulaması kolay, ince yapılı bir fondöten. Fakat yapışkan bir yapısı var. Karma ciltlerdeki parlama sorununu gidermiyor ne yazık ki. Zaten bu yüzden karma ciltler için fondöten tavsiyelerinde en olumsuz yorumları alan fondöten. Ten renginize uyum sağlayacak bir fondöten olmasına karşın sabitlenme gibi bir sorunu var. Burun kenarlarına ve mimik çizgilerine doluyor olması da cabası. Concealer hakkında bilmek istediklerinize buradan ulaşabilirsiniz.

Karma Ciltler İçin Fondöten Tavsiyeleri

Karma Ciltler İçin Fondöten Giorgio Armani Luminous Silk Fondöten

30 ml’lik pompalı şişesiyle satılan, karma ciltler için fondöten tavsiyeleri arasında gösterilen bir ürün. Ortadan iyiye doğru kapatıcılığı var denebilir. İlk sürüşte kapatıcılığını yetersiz bulursanız ikinci bir uygulama yapabilirsiniz. Saten bitişli, likit fondöten. Cilde doğal bir ışıltı veriyor. Yağsız yapısı sayesinde cildinizde ağırlık hissi oluşturmuyor. Ürün güneş koruması da sağlıyor. Fırça, beauty blenderla ya da elle rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir ürün. Yağsız ve ince yapısı sayesinde karma ciltlerin baş belası T bölgesinde parçalanma veya akma sorunu yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Karma Ciltler İçin Fondöten Tavsiyeleri

Karma Ciltler İçin Fondöten Chanel Perfection Lumiere Velvet

Sıradaki karma ciltler için fondöten önerimiz Chanelden. Chanel Perfection Lumiere Velvet yağlı görünüme karşı yapılmış bir fondöten bu yüzden karma ciltler için fondöten olmasının yanında yağlı ciltlerde rahatlıkla kullanabilir. Ciltteki yağı absorbe edebilme özelliğine sahip. Cilde kadifemsi, mat bir görünüm veriyor. Fondötenin Beige ismindeki seçenekleri sarı, rose ismindeki seçenekleri pembe tonları içeriyor. Cilt renginize göre karar verebilirsiniz. Parfümlü ve alkol içeren yapısı koku hassasiyeti ve alerjisi olanları rahatsız edebilir diye uyaralım ama rahatsız eden bir kokusu olduğunu düşünmüyoruz. SPF 15 korumalı bir ürün. Su bazlı, ince bir yapıda. Fırça veya süngerle rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ürün uygulandıktan sonra çabuk pudralaşıyor bu yüzden nemli süngerle uygulamanızı öneririz. Böylelikle doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Cildinize ağırlık vermeden sabitleniyor. Kapatıcılığı da kalıcılığı da yüksek seviyede seviyede.

Karma Ciltler İçin Fondöten Tavsiyeleri

Karma Ciltler İçin Fondöten Estee Lauder Double Wear

Karma ciltler için fondötenler arasında en çok beğenilen ürün diyebiliriz. Ürünün tek dezavantajı şişesinde pompasının olmayışı olabilir. Bunun için mağazalardan temin edebileceğiniz pompalarla bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Ürün yoğun kapatıcılığa sahip olduğu için günlük kullanımdan ziyade özel günlerde kullanılabilir. Ama size cildiniz yüksek kapatıcılığa ihtiyaç duyuyorsa rahatlıkla kullanabilirsiniz, çünkü cilde ağırlık vermeyen hafif bir yapısı var. Yağ içermeyen bir ürün. SPF 10 korumalı. Sürdükten sonra hızla pudralaşan bir ürün bu yüzden sürerken biraz seri olmakta fayda var. Kalıcılığı yüksek bir fondöten. Kullananlar mutlaka karma ciltler için fondöten tavsiyeleri yazımıza yorum bıraksınlar çünkü bu ürünün güzelliğini daha fazla anlatamayabiliriz.

Karma Ciltler İçin Fondöten Tavsiyeleri

Karma Ciltler İçin Fondöten Maybelline Fit Me

Yağlı ve karma ciltler için piyasaya sürülen bu fondöten kullanıcı yorumlarına bakılırsa büyük ölçüde vaadlerini yerine getiriyor. Karma ciltler için fondöten tavsiyelerinde en çok tercih edilenler arasında. İçeriğindeki mikro pudra tanecikleriyle ağırlaştırmadan cildinizi matlaştırıyor. Ama pudra gibi dümdüz bir matlıktan ziyade doğal bir matlık kazandırıyor. Cilt renginizi eşitleyen ve gözenekli yapıyı örten özelliği var. T bölgesinin yağlı oluşundan şikayet eden karma ciltler için fondöten arayanlara rahatlıkla önerebiliriz, çünkü uzun süre parlama yapmadan kalıcılık sağlayabiliyor. Bir çok kullanıcı gün içinde pudralama yapmadan rahatlıkla kullanacaktır. Fırça veya makyaj süngeriyle rahatlıkla kullanabilirsiniz. En iyi kapatıcılığı ve rahat uygulamayı nemli süngerle sağlayabilirsiniz.

Karma Ciltler İçin Fondöten Tavsiyeleri

Karma Ciltler İçin Fondöten Clarins Teint Haute Tenue Everlasting Fondöten

Karma ciltler için fondöten tavsiyelerimizden bir diğeri Clarins Teint Haute Tenue Everlasting. Likit yapıdaki bu fondötenin kapatıcılığı yüksek. Cildi nemlendirirken ciltteki yağı kontrol altına alıyor. Karma cilt tipinin yağlanma sorununa karşılık verebiliyor. Mat bitişli bu fondötenin 13 rengi bulunmakta. Cilt renginize uygun olan rengi rahatlıkla bulabilirsiniz. Hem günlük hem de özel günlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Doğal bir görünüm kazandırırken cildinizi pürüzsüz gösterebiliyor. Paraben ve SLS içermeyen bu fondöten aynı zamanda SPF 15 koruma özelliği de var. Yağ içermeyen yapısının yanında içeriğindeki beyaz çay serbest radikallerin oluşumunu engelliyor. Her anlamda karma ciltler için fondöten tavsiyelerinin yıldızı diyebiliriz. Kalıcılığı yüksek bir fondöten zaten 15 saat kalıcılık vaad ediyor.

Karma Ciltler İçin Fondöten Tavsiyeleri

Karma Ciltler İçin Fondöten Mac Studio Fix Fluid

Karma ciltler için fondöten tavsiyesi istenildiğinde ilk söylenen fondötenlerden biri Mac Studio Fix Fluid. SPF 15 koruma sağlayan ürün pompasız şişede satılıyor. Pompa satın alıp daha kullanışlı bir fondöten elde edebilirsiniz. Kapatıcılığı orta düzeyde, cildinizde ağır lekeler yok ise rahatlıkla kapatabilir. Mac studio fix fluid mat bitişli bir fondöten. Yağsız yapısı sayesinde ciltte ağırlık hissedilmiyor ama tam olarak yağı absorbe edebildiğini söyleyemeyiz. Gün içerisinde pudralama desteği yapmak isteyebilirsiniz. Cilde sağlıklı bir ışıltı veriyor.

Karma Ciltler İçin Fondöten Tavsiyeleri

Karma Ciltler İçin Fondöten Dior Nude Air

Karma ciltler için fondöten arayışında olanlara rahatlıkla tavsiye edebileceğimiz bir diğer fondöten Dior Nude Air. SPF 25 koruma içeren karma ciltler için fondöten bir çok makyaj sanatçısının kullandığı bir ürün. Damlalıklı olan ürün 30 ml. cam şişede satılıyor. Air adının hakkını veren akışkan hafif bir yapısı var. İçerisindeki bitkisel özler sayesinde aynı zamanda cildinizi besliyor. Sağlıklı, canlı bir görünüm verirken ciltteki yağı dengeliyor. Ürün tüm cilt tipleri için uygun ama karma ve yağlı ciltlerin pek seveceği karma ciltler için fondöten. 16 saate kadar kalıcılık vaad ediyor, en iyi verimi beauty blenderla alacağınızı düşünüyoruz. Cilde çabuk sabitlendiği için hızla sürülmesi gerektiğini düşünüyoruz. Parfüm içerikli bir kokusu var. Kapatıcılığı cilt kusurlarınıza bağlı olarak orta seviyede denebilir.  Yok gibi makyaj yapmak isteyen karma ciltler için fondöten tercihini Dior Nude Air’den yana yapabilir.

Karma Ciltler İçin Fondöten Tavsiyeleri

Karma Ciltler İçin Fondöten Clinique Even Better Evens And Corrects

Tüm cilt tipleri için uygun olan bu ürün karma ciltler için fondöten arayışında olanlara diğer önerimiz. Orta kapatıcılıktaki ürün cilt tonunu eşitliyor ve koyu lekeleri kapatabiliyor. SPF 15 koruması içeriyor. 6 haftalık kullanımda lekeleri iyileştirebildiğini vaad ediyor. Ürünün 11 renk seçeneği var, kendi renginizi bulmanızda kolaylık sağlıyor. Yağlanma sorunundan şikayetçi olanların severek kullanacağı karma ciltler için fondötenlerden. Mat bitişli fondöten olmanın hakkını veriyor.

Karma Ciltler İçin Fondöten Tavsiyeleri

Karma Ciltler İçin Fondöten Shiseido Pureness Matifying Compact Oil Free

Karma ciltler için fondöten tavsiyelerinden bir diğeri Shiseido compact fondöteni. Karma ve yağlı ciltler için yağsız içerikli pudra fondöten. SPF 16 içerikli ürün UVA – UVB ışınlarından cildinizi koruyor. Matlaştırıcı ve ciltteki yağlanmayı dengeleyici özelliği var. Cildi matlaştırırken aynı zamanda besliyor. Gözenekleri küçültebilen karma ciltler için fondöten sivilce ve siyah nokta oluşumuna karşı. Cildi kalınlaştırmadan doğal bir kapatıcılık sağlıyor. Ürünü uyguladıktan sonra süngeri koruyucu örtünün üstüne koymaya özen gösterin bu fondöteninizi daha uzun süre kullanabilmenizi sağlayacaktır.

karma ciltler için fondöten

Karma Ciltler İçin Fondöten Note Mattifying Extreme Wear

Sıradaki karma ciltler için önerimiz Note’dan. SPF 15 koruması var. Bu karma ciltler için fondötenin bir özelliğide paraben içermiyor oluşu. İçerisinde sedir ağacı yağı ve spiraea özü var böylelikle cildinizi besleyerek bakım da yapıyor. Çok ince yapılı bir fondöten olduğu söylenemez, fakat kalıp gibi de durmuyor. Çabuk sabitlendiği için hızlı bir uygulama gerektiriyor. Fırça veya ıslak süngerle rahatlıkla kullanabilirsiniz. İpeksi bir duruş bırakıyor ciltte. Lekeleri iyi kapatıyor diyebiliriz fakat çok koyu lekeleriniz varsa desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen isminizi buraya yazınız