Kiss Me

0

alacaZorla güzellik olmaz deselerde siz inanmayın derim. Hepimiz güzelliğimiz için dudaklarımızın kilit nokta olduğunu biliriz fakat şeklinden, büyüklüğünden, inceliğinden veya mevsimsel olarak yaşadığımız kuruluk problemlerinden yakınırız. Bu problemler için bir kaç püf noktası hazırladım.

bakım balm

Vücudumuzda kan dolaşımı en hızlı dudaklarımızdadır bu yüzden dudak cildi kendini çok hızlı yeniler. Bazı özel durumlarda; mevsim geçişlerinde, alerjik ciltlerde kozmetik ürünlerine hatta diş macununa,yiyeceklere karşı reaksiyon oluşabilir. Bunun için ilk adım dudakları nemlendirmek, düzenli olarak yapmak önemli.

maske dudakDudaklarınıza peeling yapmak kan dolaşımını hızlandırıp ölü deriden kurtulmanızı sağlayacaktır. Peelingi yumuşak bir diş fırçasıyla yapabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı bal ve bir kaşık esmer şekeri dudaklara fazla bastırmadan ruj gibi sürebilirsiniz. Bu tarif ile ölü derilerden kurtulacağınız gibi dolgun dudaklar için zemin hazırlamış olacaksınız.

şeker

Dudaklarınızda bir küp buzu gezdirin soğukla birlikte kan akışı hızlanacak ve dudaklarınız daha canlı daha dolgun duracaktır.

kalem dudkGelelim makyaj hilelerine…  Dudaklarınız ince ise mutlaka nude veya kahve tonlarında dudak kalemi kullanmalısınız. Kaleminiz ucu açık ve düzgün olmalı, kaleminizi yatay olarak kullanarak dudak çizginizin dışına çerçeve halinde uygulamalısınız. Sonraki adımda dudaklarınızın içini doğal renk bir rujla doldurun, daha sonra renksiz bir gloss sürün. Unutmayın açık renkler ve parlatıcılar dudaklarınızı daha dolgun gösterecektir.

vvvDudaklarınız zaten büyük ise dudak kalemini dik açıyla kullanmalı ve dudak konturları bozulmamalıdır. Alt ve üst dudağınızın uçlarını birleştirmemeye özen göstermelisiniz yoksa ağzınız hareket ettikçe bu kısımdaki rujlar dağılıp çirkin bir görüntü oluşabilir.

botoxNe yapıp ettiniz yinede memnun olmadınız o halde eczanelerde güvenerek kullanabileceğiniz dudak dolgunlaştırıcı ürünleri kullanabilir veya estetik bir müdahale yaptırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen isminizi buraya yazınız