Kuru Dallardan Dekorasyon Fikirleri

2
kuru dallardan dekorasyon fikirleri

Bu yazımızda kuru dallardan dekorasyon fikirlerini paylaşacağız. Evde kolayca, zevkle ve eğlenerek yapabileceğiniz; çocuklarınız için eğlenceli ve öğretici etkinlikler; eviniz için ise şık dekoratif objeler olabilecek dekorasyon fikirlerini paylaşacağız. Paylaşacağımız kuru dallardan dekorasyon fikirleri aynı zamanda size ek gelir kazandıracak objeler olabilir. İlki kuru dallardan saksı yapımı. Yapması basit ama çalışma masanızda çok şık duracak bir saksı olacak. Kuru dallardan saksı yapmak için ;

Kuru Ağaç Dallarından Saksı Yapmak

Kuru Dallardan Dekorasyon Fikirleri

Kuru Dallardan Saksı Yapmak İçin Malzemeler

Kuru Ağaç Dalları

Saman İpi

Testere veya Bahçe Makası

Hasır Çuval

Plastik Saksı

Kuru Dallardan Dekorasyon Fikirleri

Kuru dallardan dekorasyon fikirlerinde ihtiyacımız olan kolayca bulabileceğiniz malzemeler. Öncelikle ağaç dallarını testere veya makas yardımıyla aynı uzunlukta keselim. Sonra saman ipi ile tüm kuru dalları bağlayalım. Dallar arasında ip bir alttan bir üstten görünecek şekilde bağlanmalı. Resimli anlatımda nasıl bağlamanız gerektiğini daha iyi göreceksiniz. Daha sonra bağladığınız dalları plastik saksıyı koyduğunuz hasır çuvalın etrafına sıkıca bağlayın. Ve kuru dallardan saksınız hazır. İster canlı çiçekler isterseniz yapay çiçek ile kullanabilirsiniz.

Kuru Ağaç Dallarından Bardak Altlığı

kuru dallardan dekorasyon fikirleri

Kuru dallardan dekorasyon fikirlerinden biri de kuru dallardan bardak altlığı yapmak.

Malzemeler

Kurumuş Ağaç Dalları

İnce Keten İp

Makas

Gördüğünüz gibi çok masrafsız fikirler. İstediğimiz altlık boyutlarına göre dalları aynı boyda keselim, koparabilirsiniz de. Tüm dalları yan yana koyalım ve birbirlerine bağlayalım. Ve bu kadar kuru ağaç dallarından bardak altlığınız hazır.

Kuru Dallardan Mumluk Yapımı

kuru dallardan dekorasyon fikirleri

Malzemeler

1 Adet Bardak

Kuru Ağaç Dalları

İsteğe Bağlı dantel veya kurdele

Hasır İp ve Yapıştırıcı

İstediğiniz ebatta bir bardağa kuru dalları yapıştırıyoruz. Arkasından hasır iple duruşunu sağlamlaştırıyoruz. Görselde ki gibi aralara kuru çiçekler serpiştirerek daha renkli bir mumluk yapabiliriz. Tercih ederseniz şayet kuru dalları dantel parçasıyla ya da kurdele ile sarabilirsiniz. Çok basit malzemelerle çok kısa sürede otantik ve şık objeler oluşturabiliyoruz. İlaç şişelerinden gece lambası yapmak isteyenler buraya.

Kuru Dallarla Ayna Süsleme

Kuru Dallardan Dekorasyon Fikirleri

Malzemeler

Ahşap tahta parçaları

Karton mukavva veya kontraplak

Yapıştırıcı

Kesici alet, makas, bıçak

Yuvarlak ayna

Kuru dallarla ayna süslemek için önce kuru dallara fon oluşturan kontraplak veya mukavvayı hazırlayın. Ebatına siz karar vereceksiniz. Daha sonra tahta parçalarını sırayla yapıştırmalısınız. Tahta parçalarını arzunuza göre beyaz veya parlak griye boyayabilirsiniz. Tabi ki bu tercihinize kalmış.

kuru dallardan dekorasyon fikirleri

İstediğiniz bir objeyi ağaç dallarını görseldeki gibi sert bir zemine (kontraplak, karton gibi.) sırayla yapıştırarak oluşturabilirsiniz. 

kuru dallardan dekorasyon fikirleri

Veya bu görselde ki gibi uzun bir dalı budanmamış yani askı olarak kullanabileceğiniz çıkıntılarını kesmeden duvara sabitleyerek fotoğraflarınızı şık bir şekilde duvara asabilirsiniz.

Kuru Dallardan Çerçeve Süslemesi

kuru dallarla dekorasyon fikirleri

Kuru dallardan dekorasyon fikirlerinden biride kuru dallarla çerçeve süslemek. İhtiyacınız olan malzemeler kuru dal parçaları ve yapıştırıcı. Eskiyen fotoğraf çerçevelerinizi bu sayede yenileyebilirsiniz. Ya da kendi fotoğraf çerçevenizi oluşturabilirsiniz; yapmanız gereken kuru dallarla ayna süsleme başlığında anlattığımız gibi sert bir zemin hazırlayarak çerçevenizi oluşturabilirsiniz.

Kuru Dallarla Yapabileceğiniz Takı Organizeri

kuru dallarla dekorasyon fikirleri

Kuru dallarla dekorasyon fikirleri denince o kadar geniş bir skala çıkıyorki karşımıza. Bunlardan biri de kuru dallarla takı organizeri yapmak. Takılarımızı düzen haline sokmak gerçekten zor neyseki bu soruna şık bir çözüm üretildi. İhtiyacınız olan tek şey istediğiniz ve ihtiyacınızı karşılayacak şekilde kuru dallar ve onu içine sabitleyeceğiniz kutu veya cam. Toprakla sıkıştırabileceğiniz gibi dalları kutu içine yapıştırabilirsiniz. İsteğinize göre kuru dalları sprey boyalarla boyayabilirsiniz.

kuru dallarla dekorasyon fikirleri

Kuru dallardan dekorasyon fikirleri dendiğinde ilk akla gelen bu kuru dalları sprey boyayla boyayıp bir vazoya koymak oluyor. Biz bu fikri geliştirebilmeniz adına birkaç öneride bulunacağız. İlki dediğimiz gibi sprey boyayla boyamak. Koyacağınız vazoyu artık kullanmadığınız bir kavanozu seçebilirsiniz. Belki bu kavanozun içine renkli taşlar atabilirsiniz. Görseldeki gibi kuru dallara ışıklandırma yapabilir, dilek ağacı gibi kurdeleler ve boncuklar takabilirsiniz. Renkli ve doğal bir görünüm isteyenler patlamış mısır veya pamukları küçük parçalar halinde bu dallara yapıştırıp boyayabilirsiniz. Böylelikle evinizde çiçek açmış gibi hoş bir görünü elde edebilirsiniz. Yalnız bu öneride dikkat edilmesi gereken önemli nokta yapıştırdığınız pamuk veya patlamış mısırlar temizlenmesi mümkün olmayan şeyler, bu yüzden kirlenip tozlandıklarında yenilemeniz gerekiyor.

Kuru Dallardan Kapı Süsü Yapımı

kuru dallarla dekorasyon fikirleri

Kuru dallardan kapı süsü yapımı diğer kuru dallarla yapabileceğiniz dekorasyon fikirleri gibi basit ve şık. Kuru dalları daire şekline getirelim ve birleştirelim. Yine ince kuru dallarla birbirine bağlayalım. Temelimizi böylelikle oluşturuyoruz. Üzerine yapıştıracağımız süsleri hazır olarak satın alabileceğiniz gibi el emeği kendiniz de yapabilirsiniz. Örneğin yaprak çiçek şeklinde kestiğiniz kumaşları yapıştırabilrsiniz. Gazete kagıtlarını yuvarlak şekillerde kesim büzerek çiçek görünümü verebilirsiniz. Ya da kullandığımız görseldeki gibi çuval parçalarını kesip fiyonk şeklinde bağlayabilirsiniz. Sizde kuru dallarla dekorasyon fikirleri yazımıza kendi fikirlerinizi ve önerilerinizi yorum olarak ulaştırabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen isminizi buraya yazınız