Saç Dökülmesi İçin Dermaroller: Derinlemesine Bir Rehber 2019

0

Bazen hayat zordur. Saçlarınızı kaybetmeye başladığınızdan beri kendinizi berbat hissedebilirsiniz. Aynı zamanda birçok insan için saç dökülmesi, artık çekici olmayan biri olmaktır ve psikolojik sorunlara neden olur. Üstelik bu saçları hala nispeten gençken, saç dökülmesi yaşayan insanlar için daha da kötüdür.

Ev ilaçları, kremler, spreyler, lazer tedavileri vb. Saç dökülmesine yönelik bir çözüm olarak çok fazla seçenek var .Belki de saç dökülmesinin tüm tedavi yöntemlerini denediniz, ancak çok uzun zamandır istediğiniz sonuçları alamıyorsunuz.

Ama şimdiden vazgeçmen gerekiyor mu? Tabii ki hayır . Özellikle de dermaroller kullanmayı denemeden.

dermaroller cilt katmanlari

Bu yazıda, daha önce saç dökülmesiyle mücadele eden sayısız birey için –dermaroller – favori saç büyütme tekniğinden birini keşfedeceğiz . Ama önce dermaroller nedir? Nasıl kullanılır? Saç dökülmesini tedavi etmede gerçekten etkili midir?  bu soruları yanıtlayalım.

Dermaroller nedir?

Dermaroller, genellikle titanyumdan yapılmış küçük mikro iğnelerle kaplı silindirli el tipi plastik bir cihazdır.

Dermaroller, cilde küçük iğneler batırmak için kullanılır. Bu iğneler dermise nüfuz eder, yeni hücrelerin üretimini teşvik etmek ve cildin zarar görmesine ya da şiddetli ağrıya neden olmadan da dolaşımı artırmak için yeterli derinlikte yeterli derinliktedir.

Bu cihaz, ciltte kollajen üretimini tetikleyerek sadece saç dökülmesini tedavi etmekle kalmaz, aynı zamanda cilt üzerindeki kusurları gidermek için de mükemmeldir. Mikro-iğneleme tedavisi basitçe evde yapılabilir, ancak bazen dermatolog gibi bir tıbbi uzman tarafından yapılır.

Dermaroller Gerçekten İşe yarıyor mu?

Bu sorunun kısa cevabı Evet ! Dermaroller işe yarıyor.

Ancak uzun cevap böyle bir şey:

Bu ürün için müşteri incelemeleri incelendiğinde, birçok kişinin olağanüstü ve yaşamı değiştiren sonuçlar elde ettiği görülüyor. Öte yandan, herkes için de aynı mucizeden bahsetmek pek olası değil. Tüm tedaviler gibi, dermarollerın etkinliği bir kullanıcıdan diğerine değişmektedir. Ayrıca, bir kişinin bir dermaroller kullanmasında ne kadar deneyimli olduğuna da bağlıdır.

Dermarollerın saç dökülmesinin tedavisinde çok etkili olduğu, klinik araştırmalar, çalışmalar ve denemeler yoluyla kanıtlamıştır. Saç deriniz ve saçınız için olduğu kadar vücudunuzun geri kalanında da güvenlidir ve etken maddeler ile birlikte kullanıldığında etkisi muazzam artar.

Bununla birlikte, daha önce belirtilen üç saç dökülmesi tipinden dermarollerin kullanımı ve sonuçları ile ilgili kayıtlar üzerine yapılan araştırmalar sonucunda, mikro-iğneleme tedavisinin, androjenik alopesi muzdarip olanlar için en iyi sonuç olduğu düşünülmektedir – Hint Dermatoloji Dergisi’nde yayınlanan bir araştırma . Mevcut hastanın tedavi planına mikro-iğneleme ilavesinin önemli sonuçlar verdiğini ve yeni saç büyümesinin 8-10 seanstan sonra başlayabileceğini belirtiyor.

Sonuç olarak, çoğu durumda, kullanıcılar bu cilt iğneleme prosedürünün etkinliğini onaylayan raporlar vermiştir. Açıkçası, bu yöntemi deneyen ve hiç sonuç alamayan birini görmedim.

Mikro İğnenin Arkasındaki Mekanizma Nedir?

  • Yara iyileşme sürecini başlatmak için vücudun doğal reaksiyonunu tetikler.
  • Kök hücreler saç derisinin saç foliküllerinde tetiklenir ve daha sonra saç büyüme sürecini başlatır.
  • Saç derisine kan dolaşımını arttırır. Bu, saç köklerinin önemli miktarda saç büyümesi için ihtiyaç duydukları besinleri dağıtmaya yardımcı olur.
  • Medikal saç dökülmesi çözeltilerinin emilimine yardımcı olur.

Saç Dökülmesinde Ne Kadar Dermaroller Kullanmalısınız?

Tüm dermaroller ürünleri arasındaki fark, iğnenin boyutuna bağlıdır. Aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla boyut vardır. Şu anda bu boyutlar arasından seçim yapabilirsiniz: 0.15 mm, 0.25 mm, 0.5 mm. 0,75 mm, 1,0 mm, 1,5 mm.

Dermaroller yönteminin etkisini arttıran kanıtlanmış bir strateji var. Saç dökülmesini tedavi etmek için farklı boyutlarda iki dermaroller kullanabilirsiniz.

Bunun nedeni ne olabilir?

Kafa derisi emilimini artırmak için daha küçük iğneler (0.15 – 0.25 mm) olan bir silindir en iyisidir. Bazı hastaların ağrı veya kanama hissi duymasından endişe duyarlar , bu iğne boyutlarında ağrı acı hissi meydana gelmez. Evinizin rahatlığında kullanmak tamamen güvenlidir. Bu, haftada en az bir kez uygulanabilir.

Öte yandan (0,5 – 1,5 mm) daha uzun iğnelere sahip bir dermaroller, saç için endotel büyüme faktörlerinin üretimini önemli ölçüde arttırır. Saç büyümesi için bu tür dermaroller en etkili olanıdır. Sadece 1-3 haftada bir kullanmanız gerekir.

Daha küçük iğnelere sahip olan dermaroller 0.25 mm ila 0.3 mm arasında değişen iğnelere sahiptir. Eğer kafa deriniz günlük tedaviye iyi toleranslıysa, her 3 günde bir 0,25 mm’lik rulo kullanmak uygundur

  • 0,15 – 0,3 mm dermarolling – her 3 günde bir.
  • 0,5 – 1,5 mm dermarolling – her 3 haftada bir.

0.5 mm ila 1.5 mm arasında değişen iğnelere sahip daha büyük dermaroller, endotel büyüme faktörlerinin üretimini artırmak için ideal araçlardır. Bunları ayda bir kez kullanmanızı öneririm, ancak dermaroller ile haftalık tedaviyi tolere ederseniz 3 haftada bir kez de kullanabilirsiniz.

Burada sadece küçük bir tavsiye:

İğnelerin boyutu ne kadar büyük olursa, prosedür o kadar acı vericidir. Etkili olan durumda, 1,5 mm dermaroller, çok fazla ağrı ve bir miktar kanama ile ilişkilidir. Bu yüzden ayda bir kez kullanmanızı tavsiye ederim.

Bu arada endişelenmeniz normal. Dermaroller sizi rahatsız ediyorsa, cilde hafifçe daha az baskı uygulayarak ya da ağrının dayanılmaz hale gelmesi durumunda mikro-iğneleyici uyuşma kremini kullanarak yönetilebilir.

Acıya rağmen, bu boyutlar inkar edilemez şekilde faydalıdır, çünkü daha uzun iğneler kafa derisine daha derine girebileceğinden daha etkilidir ve rejenerasyon sürecini daha etkili bir şekilde başlatır. 

Ayrıca yüksek mm’li dermaroller uygulamalarını bir uzman tarafından yakın gözetim altında kullanmanız gerekir.

Dermaroller Nasıl Kullanılır?

Alkol veya dezenfeksiyon spreyi kullanmadan önce dermarolleri temizlediğinizden emin olun. Ayrıca tedaviye başlamadan önce saç derinizi temizleyin.

Başlamak için, dermaroller ile birlikte uygulama yapacağınız serumu doğrudan kafa derinize uygulayın ve sorunlu bölgeye tamamen uygulama yaptığınızdan emin olmak için bunu bölümler halinde yapın. Serumu saç derinize masaj yaparak uygulayın.

Daha sonra, dermaroller ile bir kez yukarı ve aşağı, sonra bir kez yana ve bir kez çapraz olarak geçerek uygulama yapın.  Bu işlemi tüm sorunlu bölgede uygulayın.

Dermaroller’i her kullandığınızda dezenfekte edin ve kutusuna kaldırmadan önce silindiri kurutun. Bu stratejileri takip ederek, dermaroller tekniği neredeyse tamamlanmış olacaktır. Saç restorasyon ürününü bir kez daha uygulayarak ve saç derinize nazikçe masaj yaparak yedirmeniz yeterlidir.

Dermaroller Kullanmanın Potansiyel Yan Etkileri

Dermaroller saç dökülmesini engellemek için güvenli bir üründür, ancak ortaya çıkabilecek potansiyel bir komplikasyon riski vardır. Daha büyük dermaroller kullandığınızda hissedebileceğiniz acının yanı sıra, yan etkiler ile karşılaşabilirsiniz. Dermaroller ile birlikte kullanacağınız ürünlerin içeriğinde alkol bulunması durumunda saç derisinde kızarıklık ve yanma ile karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca saç derinize dermaroller uyguladıktan sonra asla minoksidil kullanmayın kimyasal yanığa sebebiyet verebilirsiniz.

Ayrıca dermarooler kullanırken hijyene önem vermelisiniz. Dermarollerınız ve cildinizi uygulamadan önce temizlemezseniz enfeksiyon meydana gelebilir çünkü dermarolleri kullanırken, kafa derisini delip geçiyorsunuz, bu da mikropların alabileceği tahrişe neden olur. Bu nedenle dermarollerin her kullanımdan önce ve sonra temizlenmesi gerekir, çünkü bu enfeksiyonun yaygın sebeplerinden biridir.

Kafa derinizi tedavi ederken acı verebilir ve daha sonra bu acı devam edebilir. Dahası, yaraların neden olduğu sızlamaya ve saç derisinin morarmasına neden olabilir.

Tedaviden sonra, tedavi edilen bölgede şişlik ve kızarıklık yaşayabilirsiniz ve bu, kafa derisini tedavi ettikten birkaç gün sonra yaşanabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen isminizi buraya yazınız