Sokak Hayvanları ve Çocuklara Umut Veren Proje

0
sokak hayvanlarına umut

Doğanın başına gelen en büyük felaket  insanoğludur herhalde. Özellikle kamuoyunda sıklıkla gördüğümüz doğa ve hayvan kıyımı bu sözü doğrular nitelikte ne yazıkki. Doğaya hiç ihtiyacımız yokmuş gibi tüm ağaçları kesip tüm dereleri kurutmakta ciddi bir çaba sarf ediliyor. Sokak hayvanları insanoğlu yüzünden daha da zorlaşan iklim koşullarında açlığa ve susuzluğa terk ediliyor. Aa tabiki bununla yetinmeyip kendi varlığımızı her şeyin üzerinde tutup canlarına kastedip türlü işkenceler de eksik kalmıyor. Onları yaşamaya -yaşamak denirse- mecbur bıraktığımız koşulları iyileştirmeye çalışan, insanlık için umut vaad eden insanlar ve çalışmaları da var. Bu yazının başlığı sokak hayvanlarına ve çocuklara umut veren proje diye atıldı fakat özünde insanlığa dair umut veren bir projeden bahsedeceğiz.

Bu projeyi hayata geçiren Burçak Beşlioğlu ve İnci Kutay’ın kuruculuğunu yaptığı Başka Bir Hayat Diliyorum DerneğiDoğada ve sokakta yaşayan hayvanların haklarını savunmak için kurulan bu dernek gönüllülük esasıyla hayvanlara yardım etmeyi amaçlıyor. Her yıl başarılı tasarımcılarla bir araya gelerek sevdiklerinize hediye edebileceğiniz, aynı zamanda da hayvanların yaşam mücadelesine destek olabileceğiniz projeyi gerçekleştiriyor. Önceki yıllarda defter, t-shirt, çantalara basılan tasarımlar bu yıl da bez çantalarda.

Başka Bir Hayat Diliyorum Derneği, Bodrum Belediyesi’ne bağlı Turgutreis Geçici Hayvan Bakımevi’yle birlikte çalışmalarını yürütüyor. Sağlık sorunları, bakımevinin koşullarının iyileştirilmesi, sahiplendirme gibi çalışmaları sürdürüyorlar.

Başka Bir Hayat Diliyorum Derneği ile birlikte bu yılki projede çalışan tasarımcılar arasında illüstratör Deniz Dayıoğlu, çizer Fatih Sinan Şimşek, sanat yönetmeni Gökçe Işıl Şen, sanatçı Gürbüz Doğan Ekşioğlu, illüstratör Hülya Özdemir, yaratıcı yönetme Hüseyin Sandık, yazar Kemal Hamamcıoğlu, ve yönetmen Kıvanç Talu yer alıyor.

sokak hayvanlarına umut

Dernek aynı zamanda SALT ile birlikte bir etkinlik hazırlıyor, etkinliğin kayıtları şimdiden doldu. Çocuklar hayvan hakları üzerine bilgilendirilip, resim atölyelerinde Fırat Bingöl ile birlikte resim yapacaklar. Sağlanan o fon ile aynı zamanda köy okullarına defter ve çanta desteği sağlanıyor, Bayburt’taki bir köy ile başlayan bu adım hayvan sevgisinin aşılandığı muhteşem çocuklara da umut oluyor.

Bağış yapmak, bu güzel projeye destek vermek ve sizin dışınızda yaşama hakkı olan canlılara yaşama olanağı sunabilmek için buradan destek sağlayabilirsiniz.

Deniz Dayıoğlu

sokak hayvanlarına umut

Fatih Sinan Şimşek

sokak hayvanlarına umut

Gökçe Işıl Şen

sokak hayvanlarına umut

Hülya Özdemir

sokak hayvanlarına umut

Kemal Hamamcıoğlu

sokak hayvanlarına umut

kaynak

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen isminizi buraya yazınız