Tiga 20 Ocak’ta İstanbul’da

0

Dünyaca ünlü elektronik müzik sanatçısı Tiga 20 Ocak’ta İstanbul’a geliyor. Beyoğlu Roxy’ de gerçekleşecek olan performansın biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Tiga James Sondag 1974 Kanada doğumlu elektronik müzikte efsaneler arasında olan bir isim. “Sexor”, “Ciao!” ve “No Fantasy Required” albümlerinin yanı sıra The Prodigy, Pet Shop Boys, Depeche Mode, Moby ve The Killers’ın da aralarında olduğu birçok sanatçının şarkılarına yaptığı remixlerle elektronik dans müziğinde önemli bir noktaya ulaştı.

Tiga 20 Ocak'ta İstanbul'da

Tiga, 1998’de Montreal’de Turbo Recordings’i kurdu. Aynı zamanda, Chromeo, Proxy ve Azari & III gibi etkinliklerin başarısında merkezi olduğu kendi kariyerini başlattı. Eşlik eden diğer isimler arasında Jesper Dahlbäck, Gingy & Bordello, Jori Hulkkonen, Duke Dumont, Brodinski, Zdar, DIM, Martini Bros, Stu Bin VI, Boys Noize ve Sei A. bulunmaktadır. Gecede Tiga’ya Burn Residency 2017’de Türkiye’yi temsil ederek büyük ödülü getiren Furkan Kurt ve Big Burn markasının yaratıcılarından Procombo da müzikseverlerle olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen isminizi buraya yazınız