Yabancı Dil Öğrenebileceğiniz 10 Web Sitesi

0
dil öğrenebileceğiniz siteler

Yabancı dil bilmek günümüzde bir tercih değil zorunluluk. Ülkemizdeki eğitim sisteminin en büyük eksikliklerinden biri bu konuya yeterince önem verilmemesidir. Bu durumda bir çok insan özel okullarda veya ingilizce kursları vasıtasıyla dil öğreniyor. Bu yöntemlerin dışında hiç bir ücret ödemeden de dil öğrenebilmek mümkün. Bir çok dili öğrenebilmenize, alıştırmalarla geliştirebilmenize olanak sağlayan web sitelerini sizin için bir araya getirdik.

dil öğrenebileceğiniz siteler

1. Busuu

70 milyonu aşkın kullanıcısıyla en popüler uygulamalardan biri busuu. Yazma ve konuşma becerilerinizi öğrendiğiniz dili ana dili olarak konuşan kullanıcılarla geliştirebilirsiniz. Busuu ile 12 dil öğrenebilirsiniz. New York Üniversitesinin yaptığı araştırmaya göre Busuu Premium ile 22.5 saat dil öğrenimi bir üniversite dönemi boyunca dil öğrenmeye eşit.

busuu.com

2. Duolingo

Duolingo kullanımı basit ve eğlenceli bir uygulama. Bilgisayarınızdan veya akıllı telefonlarınıza indireceğiniz uygulama ile 23 dili öğrenebilme fırsatı sunuyor. Facebook hesabı veya mail adresinizle üye olabiliyorsunuz, üstelik facebook üzerinden üye olursanız diğer arkadaşlarınızın başarılarını da görebiliyorsunuz. Her çalışmanın ardından ödül kazanıyorsunuz. Alıştırmaları en fazla 3 hata ile bitirebilirsiniz. Başarılar…

duolingo.com

3. Penpaland

Penpaland yeni arkadaşlar edinerek dilinizi geliştirmenizi sağlıyor. Çevrimiçi olarak yazışıp, fotoğraf, dosya ve video paylaşabiliyorsunuz.

penpaland.com

4. BBC Languages

Dil öğrenmeyi zevkli hale getiren bir uygulama. İnteraktif videolar gibi bir çok metaryelle öğrenmeyi hızlandırdığını düşünüyoruz. BBC Languages yaklaşık 40 dile ulaşabilmeniz sağlıyor.

bbc.co.uk/languages

dil öğrenebileceğiniz siteler

5. iTalki

iTalki bolca pratik yapabileceğiniz bir site. Öğretmenlerden canlı ders alabileceğiniz gibi, skype üzerinden diğer kullanıcılarla görüşmeler yapabiliyorsanız. Soru- cevap yapıp, gruplarla ortak tartışmalarla pratik yapabilirsiniz. Sitede yer alan notebook kısmına yazabiliyorsunuz, diğer kullanıcılar yorum yapıp grammer hatalarınızı düzeltiyorlar.

italki.com

6. Livemocha

Livemocha ile 35 ayrı dile ulaşabiliyorsunuz. Öğretmenler tarafından hazırlanan dersler, oyunlar ve testlerle alıştırma yapabilirsiniz. Ücretsiz üyeliğin mümkün olduğu gibi aylık veya yıllık üyelikde yaptırabilirsiniz.

7. Verbling

Verbling öğrenciler ve öğretmenleri yüz yüze ders yapıyormuş gibi etkili bir öğrenme yöntemini sunuyor. Aynı zamanda verbling kelime kartlarıyla yeni kelimeleri kolayca öğrenebiliyorsunuz.

tr.verbling.com

8. Babbel

Babbel seviyenize göre gruplarla dilinizi geliştirmenizi sağlıyor. Babbel’le 12 dilin yazma, kelime çalışmalarına ulaşabiliyor ve pratik yapabiliyorsunuz.

babbel.com

Dil öğrenebileceğiniz siteler

9. Voscreen

Voscreen, kısa videolarla İngilizce dil becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olur. İngilizce öğrenmek ve geliştirmek, videolu öğrenme avantajıyla eğlenceli bir öğrenme ortamı sağlıyor. Ayrıca Voscreen, Wharton Business School, UPENN tarafından düzenlenen Reimagine Education 2016’da “En İyi Eğitim Uygulaması” kategorisinde Bronz ile ödüllendirilmiştir.

voscreen.com

dil öğrenebileceğiniz siteler

10. Ello

Üyelerinin katkılarıyla her geçen gün büyüyen Elllo’da hem anadili İngilizce olan insanları, onların telaffuz ve dinleme yetenekleri dilinizi geliştirmenize katkı sağlayacaktır.

ello.com

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen isminizi buraya yazınız