Yanında Sigara İçilince Öksüren Reklam Panosu

0
Yanında Sigara İçilince Öksüren Reklam Panosu

İsveç’te faaliyet gösteren Apotek Hjärtat isimli bir eczane eşine az rastlanır bir reklam fikriyle insanların dikkatini çekmeyi başardı. Söz konusu bu reklam panosu yanından sigara içilerek geçilmesi durumunda panonun içindeki sensörler yardımıyla sigara içen kişiyi algılıyor ve panoda ki kişi öksürmeye başlıyor. Öksürdükdükten sonra ”yeni yıl, yeni kararlar” sloganıyla birlikte yeni sayılabilecek bir zamanda piyasaya sürülen nikotin sakızı görünüyor.

 

Dünya sağlık örgütü raporlarına göre yılda 6 milyon kişi sigara sebebiyle ölüyor. Teşvik edici bu projelerin artması belki de bu sayının azalmasına katkıda bulunabilir. Sigara içmenin zararı bir yana içen bazı kişilerin toplum içinde içmeyenleri rahatsız etmek, uyarıldığında ise pervasız davranmaları da böyle bir reklam yapılmasının önünü açmış olabilir mi acaba?

Pano çevresinde sigara içen insanların panonun verdiği tepkiye karşı tepkileri ise çeşitlilik gösteriyor. Yanından gülerek geçenler, anlamaya çalışmak için bir süre orada panoyu inceleyenler gibi. Sigarayı bırakmaya çalışanlar için tıklayabilirsiniz.

Bunun yanında video yüklendiği günden beri yaklaşık 480 bin kez görüntülenmiş. Umarız böyle yaratıcı fikir içeren reklamlar devam eder tüm dünya ve ülkemizde.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen isminizi buraya yazınız