Yarıyıl Tatilinde Yapılabilecek Çocuk Etkinlikleri

0

Sömestr oldu karneler alındı. Artık tatil zamanı. Çocuklarınızın doyasıya eğlenmesi, kaliteli vakit geçirmesi, zihinsel, sosyal, duygusal, yetenek ve becerilerinin gelişmesini sağlayacak çocuk etkinliklerini sizler için derledik.

kidzaniaKidZania

KidZania’ da gerçek bir şehir kurulmuş; hastane, tiyatro, itfaiye, diş sağlığı merkezi ve dahasının kurulduğu çocuk etkinliklerinden. Çocuklarınızın bir yetişkin gibi rollere bürünmesini, meslekleri tanımasını ve eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. 4-14 yaş grubunun yanında 0-4 yaş arası çocuklar için özel bir bölümde yapılmış. Bu yarıyıl tatilinde her yaş grubu çocuğu KidZania ile mutlu edebilirsiniz.

Bilet Fiyatı: 0-2 yaş ücretsiz, 2-3 yaş 35TL, 4-14 yaş 60TL.

rahmi koç müzesi

Rahmi Koç Müzesi Çocuk Atölyeleri

23 Ocak-27 Şubat

Rahmi Koç Müzesinde sergilenen Fenerbahçe Vapuru’nun 2.Mevki Salonu’nda yer alan Hafta sonu Eğitim Atölyesi’ne 4-14 yaş grubu çocuklar her hafta farklı bir atölye çalışmasıyla zihinsel, bedensel, sosyal gelişimlerine ve becerilerine katkıda bulunuyor. Tasarım, mutfak, boyama, sinema, matematik, denizcilik, astronomi, heykel, kukla, drama, vb. atölyelere katılabilir ve atölyede yaptıkları ürünlerle evlerine dönebilirler.

muzipo kids

Muzipo Kids

18 ay- 12 yaş arası çocukların fiziksel gelişimlerine katkıda bulunan, spor alışkanlığı kazandırmayı, sosyalleşmeyi ve ekip ruhunu öğreten sömestrda çocuk etkinlikleri arıyorsanız Muzipo Kids size göre. Deneme dersinden sonra katıldığınız programa göre ücretlendirme yapılıyor. Ayrıca çocuğunuzu bir kaç saatliğine bırakabileceğiniz yer arıyorsanız Muzipo Kids’ de Drop-in uygulamasıda var.

istanbul akvaryum

İstanbul Akvaryum

Yarıyıl tatilinde çocuk etkinlikleri dendiğinde mutlaka İstanbul Akvaryum’ u programınıza eklemelisiniz. Ziyaretçiler coğrafi bir rota izleyerek Karadeniz ile başlayan ve Pasifik’e kadar uzanan, 16 temalı ve 1 adet yağmur ormanında yolculuk yapıyor. Çocuklarınızın bu coğrafyayı, birbirinden ilginç 1500 çeşit, toplam 17 bin kara ve deniz canlısını tanıyabilirler.

Bilet Fiyatları: 0-2 yaş ücretsizdir. Çocuk 29TL , Yetişkin 42TL

sakıp sabancı müzesiSSM Çocuk Eğitimi Programları

Eğitici bir program arıyorsanız Sakıp Sabancı Müzesi’ nde düzenlenen çocuk etkinlikleri size göre. SSM 26 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında 5-11 yaş grubu çocukları Düşümdeki Oyunlar, Kış Atölyesi, Resim Heykel Okulu atölye programlarına davet ediyor. Kış Atölyesinde el yapımı albüm hazırlayacak, çay tariflerini öğrenecek, kendi fincanlarını, kar kürelerini tasarlayacaklar. Resim Heykel Okulunda, renkleri keşfedecek, akrilik, linol ve tekstil başta olarak farklı boyalarla çalışacaklar. Hatta tuval üzerine yaptıkları çalışmalarını son günde karma bir sergiyle sunacaklar.

Bilet Fiyatları: Günlük Katılım 82TL, Dört Günlük Katılım 250TL.

jurassic land

Jurassic Land

Jurassic Land’ ın kapıları hem küçüklere hem de büyüklere açık. Dinazorlar Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezinde Jurassic Land ile yeniden bizimleler. Bu ilgi çekici çocuk etkinliği müzesi, 4 boyutlu 6 efektli sineması, labaratuvarı  ile öğrenmeyi garantiliyor.

Bilet Fiyatları: 4 Kişilik Aile 115 TL, 3 Kişilik Aile 90TL, Tam 39TL, İndirimli 29TL.

SnowparkSnowPark

SnowPark’ da kayak, snowtubing ve snowrafting gibi eğlenceli çocuk etkinlikleri sizleri bekliyor. Dileyenler kayak ve snowboard eğitimleride alabiliyor. Kar keyfini rahatça yaşayabilmeleri için girişte ziyaretçilere soğuk havaya uygun bot, mont ve eldiven veriliyor.

Bilet Fiyatları: Hafta içi 20TL, Hafta sonu 27TL.

istanbul modern çocuk etkinlikleriİstanbul Modern

Cumartesi ve Pazar günleri 4-12 yaş grubu çocuklar katılabilirler. Müze sergilerine, sanat çalışmalarına resim, heykel, video, tasarım, mimarlık gibi sanat dallarında deneyim yaşayabilecekleri çocuk etkinliği. Etkinliklerin kontenjanı 20 kişidir.

Bilet Fiyatları: Atölye Programları 30TL, Rehberli Turlar 20TL. Bireysel, Aile, Gümüş, Altın üyelerine ve Genç Modernli’ lere %10 indirim uygulanıyor.

forestanbul macera parkı çocuk etkinlikleriForestanbul Macera Parkı

Şehrin kalabalığı ve karmaşasından uzak, doğa ile uyum içinde spor yapmak, dinlenmek ve eğlenmek istiyorsanız Forestanbul sizin için kapılarını açıyor. Forestanbul’ da yalnızca çocuk etkinlikleri yok, büyüklerinde keyifli vakit geçirebileceği etkinlikler yer alıyor. Binicilik, Go Kart Bisiklet, Okçuluk, Paintball, Dev Salıncak, Piknik alanı, Restoranıyla kaliteli vakit geçirmeniz için sizleri bekliyor.

Bilet Fiyatı: Hafta içi ve hafta sonu ilk seanslar 30TL, Hafta sonu ve özel günler 40TL.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen isminizi buraya yazınız