Kullanım Koşulları

Kullanıcı paperjm.com’u ziyaret ederek kullanım koşullarını okuyup anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş olur. paperjm.com önceden haber vermeden kullanım koşullarını güncelleyebilir. Kullanım koşullarının güncel versiyonuna ulaşmanız için gereken bağlantı her zaman için ana sayfada yer almaktadır.

Paperjm.com’un bir ziyaretçisi olarak aşağıdaki koşullara legal olarak bağlısınız,

Site içinde yer alan ve paperjm tarafından üretilen bütün materyaller paperjm.com’a aittir.

Paperjm.com kullanıcılarına sunduğu ve kendisi tarafından üretilmeyen içerikleri referans göstererek kullanmaktadır. Paperjm.com’da yayınlanan ve üçüncü şahıslar tarafından üretilmiş içeriğe dair paperjm.com’un hiçbir sorumluluğu yoktur. Herhangi bir içerikte hak ihlali olması halinde paperjm.com’a yapılacak taleplerde içerik makul bir süre içinde yayından kaldırılacaktır.

İçerik “paylaş” ikonunu taşımadıkça, yazılar ve resimler, paperjm.com’daki hiçbir içeriğin kopyalanması, dağıtılması, çoğaltılması yasal değildir.

İçerikler kişisel kullanım dışında reklam olarak kullanılamaz.

Paperjm.com kullanıcının bilgisayarına virüs, truva atı ve diğer her türlü kötü niyetli programın bulaşmasından kaynaklanacak hiçbir zarardan sorumlu değildir.

Paperjm.com sayfalarında diğer sitelere bağlantı verilebilir. Başka bir siteye bağlantı verilmesi bu sitedeki içeriğin onaylandığı ya da bu içerikten sorumlu olunduğu anlamına hiçbir şekilde gelmez.

Üye olma talebini onaylamak suretiyle sitenin e-posta listesine abone olması ile, ziyaretçi, e-postasına gelecek bülten, duyuru, dergileri kabul etmiş sayılır.

Ziyaretçinin, bir başkasının e-postasını paperjm.com ile paylaşması üzerine, paperjm.com tarafından paylaşılan e-postaya davetiye, paperjm bülten üyeliğinde ise paylaşılan e-postaya üyeliğini haber veren bir e-posta gönderilecektir. E-posta adresinin bir ziyaretçimiz tarafından tarafımıza bildirilmesinin sorumluluğu yalnızca davet eden ziyaretçimiz ile davet edilen arasında sınırlıdır.

Ziyaretçinin yazı, fotoğraf, sair materyallerini paperjm.com harici platformlarda paylaşması, bu yazı, fotoğraf, ve sair materyaller hakkında paperjm.com’a hiçbir sorumluluk isnat etmez.

paperjm.com içeriklerinin altına yapılan yorumlar yayınlanmayabilir, silinebilir. Üye, hiçbir şekilde başkasını rahatsız edecek bir yorumda bulunmayacağını temin eder.

Kullanıcılar, burada yer verilen hükümlerin mobil platformlar dahil olmak üzere paperjm.com’un faaliyet gösterdiği her türlü mecrada geçerli olacağını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

Katkıda bulunanlar için:

paperjm.com’a yazılan tüm yazılar, çoğaltılabilir, dağıtılabilir, başka dile çevrilebilir, yeniden derlenebilir, imla, gramer ve üslup açısından düzeltilebilir, halka açılabilir, yazılarınıza resim eklenebilir, etrafına reklam koyulabilir, yazının görünüşü farklı renkler veya fontlar kullanılarak değiştirilebilir, yazılar üzerinde birtakım değişiklikler yapılabilir.

paperjm.com’la paylaşılan yazı, fotoğraf veya herhangi bir materyal, sitede hiç yayınlanmayacağı, kullanılmayacağı gibi, ileriki zamanlarda sitede yayınlanmak, dergilerde kullanılmak üzere arşivlenebilir.

Paylaşılan tüm materyaller, okuyucular tarafından beğenilebilir, oylanabilir, sosyal medya sitelerinde paylaşılabilir veya e-posta şeklinde bir başka kişiye gönderilebilir.

Paylaşılan yazı, resim veya herhangi bir materyal, paperjm.com’un kararına bağlı olarak paperjm bünyesinde yayınlanabilir; çıkarılacak yeni bir online dergide, dergide veya basılı bir kitapta kullanılabilir.

paperjm.com’a herhangi bir yazı, fotoğraf ve sair materyal ile katkıda bulunan ziyaretçi, bu katkısından ötürü paperjm.com’dan hiçbir beklenti içerisinde olamaz.

paperjm.com’a belirli bir kategori veya dergiye içerik olarak gönderilen materyal, daha uygun görüldüğü takdirde yine paperjm.com bünyesindeki bir başka kategoride, dergide kullanılabilir.

paperjm.com ile paylaşılan materyallerin, üyeler veya ziyaretçiler tarafından paylaşılabilir olmasından ötürü, materyalin öngörülemeyen bir platforma ulaşmasının önüne geçmek mümkün değildir. Bu hususta paperjm.com hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Katkıda bulunulan materyalin yanına reklam alınabilir. Katkıda bulunan paylaştığı materyalden ötürü herhangi bir karşılık beklemediğinden, materyal ile birlikte kullanılan reklam için de aynı durum geçerli olacaktır.

paperjm.com’un içeriğinin altına yapılan yorumlar paperjm.com’a sorumluluk isnat etmez. Sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Yorumu uygun bulmayan paperjm editörleri yorumu silebilir. Bir ziyaretçinin, üyenin veya yazarın şikayeti üzerine de siteye yapılmış yorumlar silinebilir.

paperjm.com’a katkıda bulunan üyemiz (yazarımız);

Yazının, fotoğrafın ve sair materyalin kendi şahsına ait olduğunu,

Yazı içerisinde herhangi bir alıntı yapıldığı takdirde, alıntının kaynağının gösterileceğini,

Herhangi bir görsel kullandıysa, nereden aldığını, görselin kime ve nereye ait olduğunu “Künye” bölümünde belirteceğini,

paperjm.com ile paylaştığı materyalin, bilebileceği ve/veya öngörebileceği sınırlar dahilinde hiçbir kanunu çiğnemediğini,

Paylaşılan materyal ile ilgili herhangi bir yasal sorumluluk veya sorun ortaya çıkması durumunda, tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu ve hiçbir surette bu sorumluluktan ötürü paperjm.com’a rücu edemeyeceğini,
Taahhüt eder.

Gizlilik

Ziyaretçilerin, paperjm.com bünyesindeki içerik ve materyalleri takip etmek amacıyla site ile paylaştıkları e-posta adresleri asla başka kişi veya sitelerle paylaşılmaz.

Ziyaretçi, üyelik, yazarlık bilgileri paperjm.com’da saklı tutulur.

Siteye yazı, fotoğraf ve sair materyalleri ile katkıda bulunanlar, üye olurken isimlerini paylaşırlar. Ancak, paylaştıkları eserlerin kendi isimleri ile yayınlanması, ziyaretçinin iradesine bağlıdır. Dilediği takdirde ziyaretçi, paylaşımını dilediği bir rumuzu kullanarak da yayabilecektir. Herhangi bir materyalin hangi üyemiz tarafından paperjm.com ile paylaşıldığı bilgisi, hukuki bir gereklilik olmadıkça asla paylaşılmaz.

16 yaşın altındaki ziyaretçilerin, kişisel bilgilerini girerken velilerinin iznini almaları gerekmektedir. Aksi halde, paperjm.com 16 yaş altındaki site kullanıcıların kişisel bilgilerini girmelerine engel olabilecektir.

Üye bilgileri paperjm.com’da, ziyaretçinin üyeliği boyunca yer alacaktır. Üyeliklerini bitirmek isteyen üyelerin bilgileri, üyelikleri talepleri üzerine sonlandırıldığı anda başka hiçbir yerde muhafaza edilmemek şartıyla silinecektir.

Bu sözleşme önceden tarafınıza herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın düzenlenebilir ve güncellenebilir. Bu nedenle, paperjm.com’u her ziyaret edişinizde gizlilik politikasını yeniden gözden geçirmenizi öneririz. Bu belge en son 05/04/2016 tarihinde güncellenmiştir.