Yaz makyajı yaparken nelere dikkat etmeli?

0
yaz makyajı nasıl yapılır

Yaz mevsiminde kolayca terlendiğinden dolayı dağılabilen makyaj uygulamalarından kaçınmak gereklidir. Peki yaz makyajı yaparken nelere dikkat etmeli?

yaz makyajı nasıl yapılır

Havaların çok sıcak ve nemli olduğu yaz günlerinde bolca terlediğimizde dolayı makyaj uygulaması yapmadan önce dikkatli olmak gerekmektedir. Yanlış makyaj uygulamaları sivilcelerin artmasına ve cildin estetik görüntüsünü kaybetmesine neden olabilir.

yaz makyajı nasıl yapılır

Cildinizin hava almasına özen gösterin. Cildiniz yaz sıcağında  kuruyacağı için her daim nemli kalmasını sağlayacak kremler kullanmanız gerekmektedir. Yaz döneminde fondötenlerinizi kullanmak yerine güneş koruması içeren nemlendiriciler tercih edin. Farklı renkteki bölgeleri saklamak için fondöten yerine toz pudralar kullanabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz görünüme sahip olacaksınız.

yaz makyajı nasıl yapılır

Dudaklarınız için ruj seçerken ten rengini tercih edin. Terden etkilenecek ve dağılacak rujlardan kaçının

yaz makyajı nasıl yapılır

Teninize uygun bronz allıklar tercih edin. Bronzlaştırıcı pudraları kullanırken ise vücudunuzun açıkta kalacak yerlerine de hafifçe dokundurun. Aksi halde vücudunuzun beyaz bölgeleri garip duracaktır.

yaz makyajı nasıl yapılır

Yaz mevsiminde ağır göz makyajlarını tercih etmemenizi öneririz . Yazın daha fazla terleme ihtimali bulunduğundan kalın eyeliner uygulamalarından uzak durmalısınız.Yaz renklerindeki farlarla gözlerinizi hareketlendirebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen isminizi buraya yazınız