Kirpik Uzatma Yöntemleri

0
kirpik uzatma yöntemleri

Kadınların uzun saçlardan sonra bir diğer hassas olduğu konu kaş ve kirpiklerin uzun ve gür olması. Hem doğal hem de makyajlıyken kirpiklerimizin görünüşü önemli. İfadeyi etkileyen en önemli unsurların bakışlar ve dişler olduğunu düşünüyoruz. Diş beyazlatma yöntemlerine buradan ulaşabilirsiniz. Ve gelelim kirpiklere, genetik yatkınlık sebebiyle, çevresel koşullarla ya da kalitesiz ve sağlıksız ürünler kullanma sebebiyle kirpiklerimiz dökülebilir ya da zayıflayabilir. Daha uzun ve gür kirpikler için hazır serumlar oldukça fazla, bu yazıda evde kirpik uzatmak için aradığınız her şeyi bulabileceksiniz. Kirpiklerini zayıf ve kısa bulanlar için kirpiklerini uzatacak ve güçlendirecek kirpik uzatma yöntemlerini derledik.

Kirpik Uzatma Yöntemleri; Beslenme 

Omega-3, biotin ve B5 vitaminlerini bol bol tüketmelisiniz. A ve E vitamini açısından zengin besinleri tüketiniz. Bu vitaminleri alabileceğiniz besinleri şöyle sıralayabiliriz: Balık eti, dana eti, tavuk yumurtası, mantar, fasulye, avokado, brokoli, karaciğer, patates, yer fıstığı, fındık, ay çekirdeği…

Kirpik Uzatma Yöntemleri; Temizliğe Önem Verin

Kullandığımız makyaj malzemeleri ne kadar doğal olursa olsun veya ne kadar hafif bir makyaj yaptım desenizde cildinize zarar vermekte. Özellikle göz çevresine yaptığımız makyajın temizliğinde daha hassas davranmalıyız. Öncelikli olarak yapmak gereken kirpiklerimizde makyaj kalıntısı bırakmamak. Göz makyajınızı göz çevresi için yapılmış özel makyaj temizleyiciler ile temizlemelisiniz. Özellikle yağlı formda olan losyonları tercih edebilirsiniz böylelikle daha narin hareketlerle kolaylıkla makyajınızı temizleyebilirsiniz.

Kirpik Uzatma Yöntemleri; Göz Damlası Serumu

Kirpik uzatma yöntemlerinden bu tarifi ilk kez duyduk. Vlogger Deniz Karasu ipek kirpik yaptırdıktan sonra kirpiklerinde dökülme ve kopma yaşamış. Kirpik uzatma yöntemleri arayışındayken birisi ona bu tarifi vermiş ve çok memnun kalmış. Kaş ve kirpik uzatan bu yöntem için Refresh göz damlası ve doğum kontrol hapına ihtiyacınız var. Göz damlasının içine 11 adet doğum kontrol hapını atıp iyice çözülmesini bekliyorsunuz. 1 saat kadar bir sürede çözülecektir. Sonrasında kirpiklerinize her akşam uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda bu karışımı kaşlarınızada sürebilirsiniz. Yalnızca istenilen bölgeye temas etmesine özen gösterin. Yüzünüzle temas ettirmeyin, istenmeyen tüyler çıkabilir.

Kirpik Uzatma Yöntemleri; Bitkisel Yağlar

Bitkisel yağların nemlendirici ve besleyici etkisinden faydalanmak için doğal karışımlar hazırlayabilirsiniz. Kirpik uzatma yöntemleri içinde aynı zamanda en destekleyici olan ve tek başına da kullanabileceğiniz yağlar tatlı badem yağı ve hint yağıdır. Aldığınız ürünlerin TSE damgalı ve güvenilir markalar olmasına özen gösterin.

Kaş ve kirpik uzatan kür

1 çay kaşığı zeytinyağı

1 çay kaşığı hint yağı

1 çay kaşığı kakao yağı

1 çay kaşığı fındık yağı

Bu karışımı yatmadan önce pamuklu kulak temizleyicisiyle eyeliner sürer gibi sürebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta hint yağı içerikli herhangi bir ürünün göz ile temasını engellemeniz. Bu sürüş tekniğiyle karışımın gözlerinize temasını önlersiniz.

Kirpik Uzatma Yöntemleri; Yeşilçay Bakımı

Bir parça pamuğu yeşil çayla ıslatın ve ufak hareketlerle çok narin davranarak hafif hafif tampon yapınız. Yeşil çayın diğer faydalarını buradan öğrenebilirsiniz.

Kirpik Uzatma Yöntemleri; Hint Yağı Ve Yumurta

Hint yağı saç, saç ve kirpik uzatmak için en ideal ürünlerden olduğunu söylemiştik. Bu kez protein kaynağı olan yumurta akıyla birlikte kullanacağız. Kullanacağınız kadar yumurta akına (yani kirpiklerinize yetecek kadar) bir kapak kadar hint yağını karıştırıyorsunuz. Bu iki malzemeyi bir birine iyice karıştırmalısınız. Sonra bir kulak temizleme çubuğu yardımıyla sürüyorsunuz.

Kirpik Uzatma Yöntemleri; Kirpiklerinizi Fırçalayın 

Kirpik fırçası yardımıyla kirpiklerini fırçalayabilirsiniz, bu fırçalama kirpik köklerini uyararak daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. Bu işlemi temizlediğiniz bir rimel fırçasıyla da yapabilirsiniz. Aynı zamanda kirpik diplerine göz kapaklarınıza yapacağınız masaj da aynı işlevi görecektir. Ellerinizi iyice yıkadıktan sonra yapmaya dikkat etmelisiniz. Kirpik kıvırma aletlerini kullanmamanızı öneririm. Bu aletler kirpikleri zayıflatıyor ve kırılmalarına neden oluyor.

kirpik uzatma yöntemleri

Kirpik uzatma serumu

Hint yağı

Hindistan cevizi yağı

Avokado yağı

E vitamini ampül

Hint yağı ve hindistan cevizi yağını aynı oranda karıştırmalısınız. Avokada yağı ise bu yağların yarısı oranda olmalıdır. Büyük bir şişede veya günlük kullanım oranında bu karışımı uygulayabilirsiniz.

Kirpik Uzatma Yöntemleri; Aloe Vera

Aloe vera jeli

Hint yağı

E vitamini yağı

3 çay kaşığı aloe vera jeliyle 1 tatlı kaşığı hint yağını karıştırın. İçerisine yarım çay kaşığı E vitamini yağından ekleyin. Temiz bir maskara fırçası yardımıyla kirpiklerinize orantılı bir şekilde uygulayın.

Kirpik uzatma yöntemlerinde karışımları temizlenmiş tamamiyle makyajdan arınmış cilt ve gözlerde uygulamalısınız.

Kirpik Uzatma Yöntemleri; Rimel Seçimi Önemli

Kirpiklerinizin dökülmesini ve cansızlaşmasını önlemek için besleyici özelliği olan rimelleri tercih etmelisiniz. Kullandığınız rimel fırçasının kirpiklerinizin yapısını bozmayacak şekilde olmasına dikkat etmelisiniz. Suya dayanıklı maskaralar kirpiklerinizi kuruttuğundan kaçınmak isteyebilirsiniz.

Kirpik Uzatma Yöntemleri; Kirpik Kıvırıcı Kullanmayın

Kirpikler sandığınızdan daha hassastır ve sık sık kullanılan maskara ve kirpik kıvırıcılar kirpiklerinize zarar verecektir. Bu ürünler kirpikleriniz yıpratabilir ve kirpiklerinizin doğal yapısına zarar verebilirler. Bu yüzden kirpik uzatma yöntemlerini denerken bu önerilere kulak vermenizi tavsiye ediyoruz.

Kirpik Uzatma Yöntemleri; Vazelin Etkisi

Bu yöntemi denemediğimi söylemeliyim ve herhangi bir deneyimleyene ulaşamadığımı bilmelisiniz. Vazelini pamuklu kulak temizleyicisi yardımıyla yine eyeliner sürer gibi ince bir katman olacak şekilde kullanabilirsiniz. Vazelinin kirpiklerinizi koruyacak ve daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

Kirpik Uzatma Yöntemleri; İpek Kirpik Ve Kirpik Perması

Evet uzun ve dolgun kirpikleri kim istemez. Ama deyim yerindeyse kaş yaparken göz çıkartabilirsiniz. İpek kirpik ve kirpik perması gibi işlemler kirpik yapınıza zarar verir ve dökülmelere kopmalara sebep olabilir. Bu işlemlerle kirpik köklerinin hava alması engelleniyor ve kirpiklerimiz cansızlaşıp, dökülebiliyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen isminizi buraya yazınız